Stijging hypothecaire kredieten zet door in derde kwartaal 2025

In het derde kwartaal van 2025 werden ongeveer 53.100 hypothecaire kredieten afgesloten voor een totaalbedrag van ongeveer 10,1 miljard euro (exclusief herfinancieringen).

Dit is een stijging van het aantal verstrekte kredietovereenkomsten met iets minder dan 12% ten opzichte van het derde kwartaal van vorig jaar. Wat het bedrag van de verstrekte kredieten betreft, werd er een stijging van ongeveer 23% opgetekend ten opzichte van vorig jaar.

In het derde kwartaal van 2025 is het aantal kredietaanvragen met ongeveer 6,7% gestegen in vergelijking met hetzelfde kwartaal in 2024, exclusief herfinancieringen. Ook het overeenkomstige aangevraagde bedrag steeg in het derde kwartaal van 2025, met ongeveer 13,5%.

Dat blijkt uit de statistieken inzake hypothecair krediet die Febelfin vandaag publiceert.

De positieve trend zet zich voort en is opnieuw duurzaam

Uit een vergelijking van de cijfers met die van 2024 blijkt dat, net als in de voorgaande twee kwartalen, de vraag naar krediet ook in het derde kwartaal van 2025 blijft stijgen.
De hypotheekrente is in het laatste kwartaal gestabiliseerd. Op basis van cijfers gepubliceerd door de Nationale Bank van België, schommelden deze rentevoeten in augustus tussen gemiddeld 4,11% (voor kredieten met een initiële rentevaste periode tot 1 jaar) en gemiddeld 3,16% (voor kredieten met een initiële rentevaste periode van meer dan 10 jaar).

"De steeds toenemende vraag naar kredieten is een positieve trend voor de kredietproductie op lange termijn. De stabilisatie van de rentevoeten en bepaalde fiscale stimuli hebben de vastgoedmarkt en dus het hypothecair krediet een boost gegeven."zegt Ivo Van Bulck, Director Retail Credit & Savings bij Febelfin.


Gratis schatting 078 78 78 70